Yhteystiedot

Ota yhteyttä henkilöstöömme sähköpostitse etunimi.sukunimi@owatec.fi. Asiantuntijamme auttavat sinua kaikissa jätevedenkäsittelyyn liittyvissä kysymyksissä.

Yrityksen johto

Jaakko Pellinen

CEO I Yrittäjä

Myynti, uudet asiakkuudet ja yhteistyökumppanuudet.

jaakko.pellinen@owatec.fi

Puh. +358 50 591 6109

LinkedIn profiili

Kaisu Kanniainen

COO I Projektijohtaja

Toiminnan ja tehokkuuden ylläpitäminen ja kehittäminen henkilöjohtamisen kautta. Projektien johtaminen.

kaisu.kanniainen@owatec.fi

Puh. +358 45 674 4092

LinkedIn profiili

Päivi Mannila

CRO I Myyntijohtaja

Myynti, asiakaskohteet sekä vedenkäsittelyn asiantuntijapalvelut.

paivi.mannila@owatec.fi

Puh. +358 50 464 0867

LinkedIn profiili

Heikki Heilala

CEO I Owatec Service

Owatec Service – toiminnnan johtaja, asiakkuudet sekä yhteistyökumppanuudet. Huolto- sekä päivystystoiminnasta vastaava

heikki.heilala@owatec.fi

Puh. +358 40 610 6119

LinkedIn profiili

Myynti ja markkinointi

Jukka Hyrkäs

Palvelumyyntipäällikkö

Palvelumyynti, asiakaskohteet sekä vedenkäsittelyn asiantuntijapalvelut.

jukka.hyrkas@owatec.fi

Puh. +358 45 673 3503

LinkedIn profiili

Petteri Seppänen

Tekninen myyntipäällikkö

Cleantech laitemyynti, asiakaskohteet sekä vedenkäsittelyn asiantuntijapalvelut.

petteri.seppanen@owatec.fi

Puh. +358 400 555 961

LinkedIn profiili

Jenni Rossi

Markkinointiviestintäpäällikkö

Markkinointi- ja viestintäsuunnittelu ja -toteutus, sekä brändin näkyvyyden strateginen kehitys.

jenni.rossi@owatec.fi

Puh. +358 40 132 0135

LinkedIn profiili

Talous ja hallinto

Miia Tauriainen

Talous- ja hallintopäällikkö

Laskutusasiat, talous ja yrityksen hallinnolliset toimet, sekä uusien hankkeiden ja projektien kartoitus.

miia.tauriainen@owatec.fi

Puh. +358 50 437 2477

LinkedIn profiili

Suunnittelu ja tuotanto

Mikko Alatalo

Vastaava suunnitteluinsinööri

Suunnitteluprojektien johtaminen ja laitossuunnittelun tuottaminen virtauskaavioista 3D-malleihin.

mikko.alatalo@owatec.fi

Puh. +358 50 439 2262

LinkedIn profiili

Sara Kangasjärvelä

Hankintainsinööri

Tuotannon ostot, kemikaalitilaukset asiakaskohteisiin ja dokumentointi.

sara.kangasjarvela@owatec.fi

Puh. +358 40 586 0544

LinkedIn profiili

Ville Niemimäki

Projekti-insinööri

PI- ja virtauskaavioiden suunnittelu sekä piirtäminen PSK – standardin mukaisesti.

ville.niemimaki@owatec.fi

Puh. +358 40 540 6650

LinkedIn profiili

Tutkimuslaboratorio

Miska Veijola-Kara

Vastaava kemisti

Kemikaalisen käsittelyn optimointi ja laboratoriotestaukset.

miska.veijola-kara@owatec.fi

Puh. +358 44 346 5009

LinkedIn profiili

Piia Veteläinen

Laborantti

Asiakasnäytteiden laboratoriotestien suorittaminen ja dokumentointi.

piia.vetelainen@owatec.fi

Puh. +358 40 672 9088

Jarmo Antikainen

Projekti-insinööri

Laboratorionäytteiden analysointi, metallien kierrätys sekä liuos- ja sakkajätteiden ja sivuvirtojen hyödyntäminen.

jarmo.antikainen@owatec.fi

Puh. +358 40 073 8674

LinkedIn profiili

Milla Huusko

Projektitutkija

Laboratorionäytteiden analysointi, ravinteiden talteenotto ja jatkohyödyntäminen jätevesistä.

milla.huusko@owatec.fi

Puh. +358 40 769 5125

LinkedIn profiili

Käyttöönotto, pilotoinnit sekä laitekoulutukset

Mikko Toivonen

Vastaava prosessiasiantuntija

Prosessiasiantuntija, asiakaskohteiden toimintavarmuuden kehittäminen ja ylläpitäminen. Opastus ja koulutus asiakaskohteiden henkilökunnalle.

mikko.toivonen@owatec.fi

Puh. +358 40 583 2508

LinkedIn profiili

Arttu Kulusjärvi

Prosessiasiantuntija

Laitteiston pilotointi ja käyttöönotto asiakaskohteissa, sekä asiakaspalvelun varmistaminen kohteissa.

arttu.kulusjarvi@owatec.fi

Puh. +358 40 152 7853

LinkedIn profiili

Prosessi- sekä pumppuasiantuntijat

Sami Raetsaari

Huoltovastaava

Resurssien saatavuuden vastaaminen asiakaskohteissa sekä toimintavarmuuden ylläpitäminen.

sami.raetsaari@owatec.fi

Puh. +358 40 610 6119

Mikko Tenno

Prosessihoitaja

Asiakaskohteiden prosessien toimintavarmuuden varmistaminen ja huoltaminen Oulun alueella. Työturvallisuuden kehittäminen ja valvominen.

mikko.tenno@owatec.fi

Puh. +358 50 494 5599

LinkedIn profiili

Keijo Kärkkäinen

Huoltovastaava

Huoltovastaava, pumppu-, sekä pumppaamoasennukset. Jätevedenkäsittelyn prosessi-, sekä pumppuhuollot.

keijo.karkkainen@owatec.fi

Puh. +358 43 820 0039

Joni Kuorilehto

Asentaja

Pumppu-, sekä pumppaamoasennukset. Jätevedenkäsittelyn prosessi-, sekä pumppuhuollot.

joni.kuorilehti@owatec.fi

Puh. +358 40 841 1596

Toni Timonen

Sähköasentaja

Pumppu- sekä prosessisähkötyöt ja niiden huollot.

toni.timonen@owatec.fi

Puh. +358 40 182 4683